Bizi arayın: 0212 - 258 36 39

Malta'da İngilizce

İngilizce öğrenirken aynı zamanda Akdeniz ikliminin keyfini yaşamak ister misiniz? O zaman Malta'ya bir göz atın!

Malta'da Dil ve Kültür

Malta

Malta Adası Sicilya ile Kuzey Afrika arasında konumlanmıştır. Güneş tüm yıl bu Kuzey Afrika coğrafyasına benzeyen adanın üstünde parlar. Malta çok çeşitli bir kültüre sahiptir.

Tarihte ve uluslar arası politikalarda Malta’nın rolü dünyadaki diğer adalarınkinden çok daha fazla olmuştur. Fenikeliler, Romalılar, Fransızlar ve İngilizler bu topraklara gelmiş ve gitmişlerdir. Şimdi sıra sizde!

inside MaltaGünümüzde Malta dünyadaki en Katolik ülkedir ve başka hiçbir yerde bu kadar çok dini tatili ve kiliseyi bulamazsınız. Buna rağmen Malta’yı İngilizce öğrenmek için cazip kılan şey İngilizlerin arkalarında bıraktıkları mirastır.

Tüm diğer kolonilerde olduğu gibi İngilizler kamu ve adli sistemlerini, yönetim ve eğitim sistemlerini Malta’ya miras bırakmışlardır.

İngilizce ilk resmi ve kültürel dildir. Eğitim sistemi gerçekten İngiliz Eğitim Sisteminin aynısıdır. Tüm Avrupa’da Malta dil okulları oldukça büyük bir saygı görmektedir.

Malta mantalitesi sıcak İtalyan, İspanyol ve İngiliz karışımı bir Akdeniz mantalitesidir. Maltalılar İngilizler gibi soldan araba kullanır, İtalyan ve İspanyollar gibi siesta yapma konusunda diretirler. Bunların dışında Maltalılar oldukça toleranslı, açık fikirli, tüm kültürlere ilgili ve eğlenmeyi seven kişilerdir.

St. Julians’taki partner okulumuz Sprachcaffe kesinlikle nefes kesicidir. 20.yüzyılın başında benzersiz bir mimari ile inşa edilmiştir. Bu çarpıcı, estetik taş bina, Klasik Yunan tarzı ve Roma Pasajları ile sizi hayran bırakacak. St. Julians’ın sessiz bir bölümünde konumlanmıştır ama gece yaşamının merkezi olan Paceville’ye oldukça yakındır. Kampüsümüz sınıfları, apartmanları, restoranları, bahçeleri, büyük bir yüzme havusu, deniz kumu kaplı voleybol sahası ile öğrencilere harika bir çalışma ortamı sağlamaktadır. Güneşin tüm yıl parladığı bu ülkede vaktinizin çoğunu açık havada aktivitelerimize katılarak geçirebilirsiniz.