Bizi arayın: 0212 - 258 36 39

Amerika'da Eğitim - Boston

Boston şehir manzarası
Amerika'nın kuzeydoğusunda bulunan Massachussets eyaletinin başkenti ve en büyük kenti olan Boston Amerika'nın en eski yerleşim birimlerinin başında gelir. 17. yüzyılın başlarında Amerika'nın yerlileri tarafından kurulan kent Avrupa'dan göç alan ilk bölgelerden biridir. İlk yerleşenlerden İngiliz asıllı Anglikan ve Püritenler olup İngiltere'nin bir şehri olan Boston adını buraya verdiler. 19. yüzyıldan itibaren İtalyan ve İrlandalıların bölgeye göçmesiyle bölgede Katolik mezhebinin ağırlık kazanması ve İrlanda kökenlilerin yoğun olarak yaşamaya başlamasıyla dikkat çekmiştir.

Nüfusu 580.000 olarak Amerika Birleşik Devletlerinin ilk 10 büyük eyaletleri arasında 6.000.000 nüfusa sahip eyaletin başkentidir. Fidelity Investments, Putnam Investments ve Wellington Management gibi yatırım fon merkezleriyle bilinen ve bölgenin en güçlü finans merkezi olan Boston aynı zamanda sağlık sektörünün en önemli bilimsel çalışmalarını içinde barındırmaktadır. Beth Israel Deaconess Tıp Merkezi, Brigham ve Kadın Hastanesi, Massachusetts Genel Hastanesi, Boston Çocuk Hastanesi, Dana-Farber Kanser Enstitüsü ve Harvard Tıp Fakültesi bütün dünyadan hastaların tedavi için geldikleri ünlü tıp merkezleridir.

Boston USABoston haritasıKültürel yaşam ve doğal zenginliği sayesinde insanların tercih ettiği refah seviyesi yüksek bir yerdir Boston. 

Lokasyon olarak ABD'nin kuzeydoğu kıyısında New York'a 305 km mesafededir.

Harvard ÜniversitesiAmerika ve Dünya sıralamasında her zaman en üstlerde yerine koruyan Harvard Universitesi ve ülkenin en önemli teknoloji ve eğitim merkezleri Boston'dadır. 

Boston University, Brandeis University, Bentley University, ayrıca Bunker Hill Community College, Massachusetts Institute of Technology Boston'un önde gelen eğitim kurumlarıdır.