Bizi arayın: 0212 - 258 36 39

Almanca Kursu

Alman Bayrağı

Genel Almanca Kursları

Başlangıç seviyesinden (A1) ileri seviyeye kadar (C1) sunulan Almanca kursu programlarımız üniversite hazırlığı planlayan öğrenci adayları, ticari amaçlı iş Almancası veya yurt dışı gezisine hazırlananlar için olmak üzere her gruba hitap ediyor. Her seviye ve yaş grupları için profesyonel ve yetkin öğretmen kadromuzla hizmet vermekteyiz. İster kurumumuzda grup veya bire bir özel, ister evinizde size veya çocuğunuza özel..

Almanca Dersi ve Kurslarımız

Almanca Kursları

Almanca kurslarımız Almanya'nın çeşitli devlet kurumlarında (Volkshochschule) ve Türkiye üniversitelerinde uzun yıllar ders tecrübesine sahip nitelikli ve tüm öğretim metodlarına hakim Almanca öğretmeni kadromuzla yürütülmektedir.

A1, A2, B1, B2, C1 düzeylerinde Almanca kursları, Almanya’da öğrenim yada iş Almancası amacıyla Telc sınavına hazırlık gibi sertifika odaklı olmak üzere bireysel ve 2 - 4 kişilik küçük gruplarla sunulmaktadır. Kurs merkezimiz:

  • Online (grup ve bire bir özel)
  • Beşiktaş (grup ve bire bir özel)
  • Pendik (grup ve bire bir özel)
Bilgi ve kayıt için arayın: 0212 258 36 39

Üniversiteye Hazırlık Almanca Kursu

Almanya'da üniversite eğitimine başlamayı planlayan öğrencilerimize dönük uyguladığımız Almanca kursu programı 100 ders ile 480 ders arası süreyle A1, A2 ve B2 düzeyinde sunulmaktadır. Gerek yüksek yöğrenim amaçlı vize sürecinde yoğun kursa hazırlık, gerekse Üniversite başvuru prosedürleri çerçevesinde temel düzeyde Almanca dersini belgeleyebilmek amacıyla sunulan programlarımız 4-6 kişilik küçük gruplarla uygulanmaktadır. Üniversite düzeyinde Almanca yeterliliğini sağlamak için ortalama 10 ay süre ile C1/C2 düzeyinde Almanca ders görmek gerekir ve bu Goethe Enstitüsü'nde TestDaf veya Üniversite bünyesinde yapılan DSH sınavıyla belgelenir.

Goethe Enstitüsü Almanca Dil Seviye Tanımları

Almanca Kursu

Dil diplomalarının tanınırlığı yetkili kurumların yaptığı sınavlarla ölçülmektedir. Bunlar: Almanya Kültür Bakanlığı, Goethe Enstitüsü ve Üniversite amaçlı olduğunda ayrıca Almanya Üniversiteleridir. Üniversite yeterlilik DSH sınavlarıyla ölçülür. Bu sınav ancak C1 seviyesinden sonra verilebilir.

GoetheAlmanca Seviyeler:

A1, A2 (Temel Seviye)
B1, B2 (Orta Seviye)
C1, C2 (İleri Seviye) olarak tanımlanır.

Almanca Kursu Online

Almanya merkezli dil okullarına evinizden bağlanarak online Almanca kursuna katılabilirsiniz. Bu sayede Almanya’ya gitmeden önce hazırlık ve temel seviye edinmek amacıyla zaman kaybetmeden Almanca öğrenim görebilirsiniz.

Goethe Institut ve Avrupa Ortak Dil Kriterleri (GER) Tanımına göre Almanca Seviyeler

A1 Almanca (kurs süresi 100 ders)

Somut ihtiyaçları karşılamaya yönelik, çok sık kullanılan ifade şekillerini ve basit cümleleri anlayabilir ve kullanabilir. Kendisini ve başkalarını tanıtabilir, başka kişilere kişisel sorular yöneltebilir ve bu tür sorulara karşılık verebilir (nerede oturdukları, kimleri tanıdıkları, nelerden hoşlandıkları vb.). Karşısındakiler yavaş ve anlaşılır konuşur ve yardımcı olurlarsa, onlarla basit şekilde anlaşabilir.

B2 Almanca (kurs süresi 100 ders)

Somut ve soyut konulu zor metinleri ana hatlarıyla anlayabilir, kendi uzmanlık alanına ilişkin tartışmaları takip edebilir. Ana dili Almanca olanlarla sıradan bir sohbeti rahat ve akıcı bir biçimde yürütebilir, cümleleri kurarken zorlanmaz, karşısındaki de bu cümleleri anlamakta zorlanmaz. Geniş bir konu yelpazesinde kendini açık ve detaylı olarak ifade edebilir. Güncel bir konuyu belirli bir açıdan yorumlayabilir ve çeşitli olasılıkların avantaj ve dezavantajlarını dile getirebilir.

A2 Almanca (kurs süresi 100 ders)

Dolaysız anlatımlarda Almanca cümleleri ve sıkça kullanılan deyimleri anlayabilir. (kişinin kendisi, ailesi, alışveriş, iş ve yakın çevresi ile ilgili bilgiler vb.). Yabancı olmadığı basit ve sıkça karşılaşılan durumlarda iletişim kurabilir. Basit ifadelerle nereli olduğunu, eğitimini, yakın çevresini ve somut ihtiyaçlarını anlatabilir.

C1 Almanca (kurs süresi 100 ders)

Geniş kapsamlı uzunca Almanca metinleri anlayabilir, sonuçlar çıkarabilir. Sık sık ve belirgin şekilde sözcük arayışlarına girmeden kendisini tabi ve akıcı bir şekilde ifade edebilir. Almancayı sosyal yaşamında, iş hayatında, mesleki eğitiminde ve yüksek öğrenimde esnek ve etkili bir biçimde kullanabilir. Karmaşık konularda kendini sistemli, net ve düzgün bir biçimde ifade edebilir.

B1 Almanca (kurs süresi 140 ders)

İş, okul, boş zaman gibi kendisine yabancı olamayan konuların ölçümlü dille ifade edilmesi halinde, anlatılanları ana hatlarıyla anlayabilir. Seyahatlerde, Almanca’nın konuşulduğu yerlerde karşılaşabileceği çoğu durumların üstesinden gelebilir. Bildiği konularda ve kişisel ilgi alanlarında kendisini basit düzeyde ve konuları ilişkilendirerek ifade edebilir. Yaşadığı tecrübe ve olayları anlatabilir. Hayallerini, umutlarını ve hedeflerini tanımlayabilir, plan ve görüşlerini gerekçelendirebilir, açıklayabilir.

C2 Almanca (kurs süresi 100 ders)

Okuduğu ve duyduğu hemen hemen her şeyi kolayca anlayabilir. Yazılı ve sözlü kaynaklardan aldığı bilgiyi Almanca olarak özetleyebilir, bunu yaparken gerekçe ve açıklamalarını toparlayarak sunabilir. Kendini çok akıcı ve detaylı bir şekilde ifade edebilir, karmaşık durumlarda bile anlatımdaki ince ayrıntıları ortaya koyabilir.

ULC Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri
Copyright © 2023