Bizi arayın: 0212 - 258 36 39

Hamburg'da Almanca

Yurtdışı Eğitim Almanya - Hamburg’da Almanca


Hamburg view

Almanya'nın ve Dünya'nın en güzel kentlerinden biri Hamburg'da Almanca öğrenmek, kültürel zenginlik açısından eğitim atmosferine fevkalade geniş perspektifler sunar.

Hamburg, Almanya’nın 2. büyük kenti, en önemli deniz limanına sahip ve en büyük dış ticaret merkezidir. 1900'lü yıllarda sahip olduğu 700.000’lik nüfusunu bugün 1.9 milyona ulaştırmıştır. 1.200 yıllık tarihiyle bugün 4 milyonluk metropol bölgesindeki merkezi konumu itibariyle 'tüccarlar şehri’ olarak ünlenmiş, özgürlük ve hoşgörü bölgesi olarak aynı zamanda eğitim ve kültür bölgesi haline gelmiştir. Ülkenin kuzeyinde bulunan Hamburg, kuzeyinde bulunan doğa harikası tatil yöreleri dolayısıyla da Almanya içinden de sürekli turist çekmektedir.

Dünya'ya Açılan Kapı Hamburg

Hamburg'lular kenti 'Almanya'nın Dünya'ya açılan kapısı' olarak nitelendirirler. Uluslararası ticaret ve gelişmiş denizcilik bunun başlıca nedenlerindendir. 10.000'den fazla uluslararası firmanın bulunduğu Hamburg limanının çevresinde Hafen-City bölgesi yeni yerleşim alanları ile genişletilerek ticaret ile turizmin buluştuğu renkli bir konum haline getirilmiştir. Kentin güneybatısında inşaa edilmiş ve Elbphilharmonie konser salonu ile ünlenen bu yeni yerleşim bölgesinde üniversite, müzeler, parklar, metro hattı vs modern mimarileriyle yerini almıştır.

Almanca öğrenimi için kentte öne çıkan dil okullarımız:

  • Goethe Institut
  • DID
  • Colon Language Center

Almanca Dil Okulu Colon Language Center. 1952 yılından bugüne kadar Dünya'nın çok yerinden ağırladığı öğrenci portföyüyle bölgede lider marka olarak kendini gösteren Colon Language Center kısa, orta ve uzun süreli kurs opsiyonlarını esnek şekilde sunmaktadır. Almanya’da üniversite okumaya hazırlanan öğrenciler için Almanca kurslarını sınav hedefli ancak kalıcı öğrenme odaklı profesyonel hazırlık konseptinde uygulamaktadır. Bu anlamda yılın her ayında yeni başlayan ve devam eden kurs seviyeleri ile zaman kaybetmeden derse adapte olabilirsiniz.

Zengin konaklama opsiyonları ile bireysel tercihlerinize uygun şekilde konaklama imkanlarından yararlanabilirsiniz. Colon öğrencilerini ayrıca kendi hedeflerine uygun mesleki alanlardaki Almanca dil gelişimini de profesyonelce desteklemektedir.

  • 60 yıllık deneyim Colon
  • Anadilde uzman öğretmenler
  • Maksimum 12 kişilik sınıflar

Almanca'nın şivesiz konuşulduğu liman kent Hamburg'da Almanca öğrenmek herkes için bir ayrıcalıktır.

Rezervasyon, kayıt işlemleri için bizden destek isteyin! Almanya’da üniversite başvuru işlemleriniz için bize danışın!