Bizi arayın: 0212 - 258 36 39

Paris'te Fransızca

      Paris gece
“City of Lights”, (ışıkların şehri) diye bilinen Paris, dünyanın en güzel şehirlerinden birisidir. Paris 20 farklı yönetim bölgesinden oluşmaktadır. Her bölgenin Parisliler için kendi karakter ve anlamı vardır ve çok sayıda katedral, saray, park ve bahçelere sahiptir. Paris’in sokaklarında Eiffel Kulesi, Notre Dame, Louvre Müzesi, Arc de Triomphe, Ste-Chapelle, Concierie ve Place des Invalides gibi çok sayıda anıt ve tarihi eser bulunmaktadır. Paris sanat, müzik, tiyatro, moda, edebiyat ve mimarisi ile dünyanın her yanından dil eğitimi için gelen insanları ağırlamaktadır.

fransaFransız devrimi şu anki batı zihniyeti olarak bilinen düşünce ruhunun gelişimine ve bireyselliğin üstünlüğüne duyulan güçlü bir duygunun oluşmasına neden olmuştur.

Ayrıca bilim ve teknolojinin gelişmesini sağlayan yaratıcı ve yoğun sanat, mimari, edebiyat ve müzik alanlarında da yolun açılmasını sağlamıştır.

Fransız devrimi Fransızlar tarafından gururla hatırlanan ve övgüyle bahsedilen önemli bir olaydır. Paris moda ve sanat deyince akla ilk gelen şehirlerdendir.

Okul bilgileri Tiyatro ve bale tüm dünyaya mesajını göndermiştir ve Parist’te açğdaş, iyi niyetli bir manzara hakimdir. Meraklısı için Louvre Müzesi’nin dünyanın en iyi resim koleksiyonuna sahip olduğunu söylemeye bile gerek yoktur.

Sprachcaffe/Language Plus – Paris, Çalışma Bakanlığı ve Rectorat of Paris (Paris Rektörlüğü) tarafından onaylanmış özel bir enstitü olarak 1986 yılında açılmıştır ve Fransızcaya uygun pedagojik projeyi esas alan yöntemi iyi bilir.

Tarihi, kültürel, artistik ve ekonomik merkez olan Cours Rougemont diye bilinen Paris’in merkezinde konumlanmıştır. En yakın metro istasyonu “Grands Boulevards”dır ve 9. yönetim bölgesidir. Ayrıca yürüyüş mesafesinde müzeler, oteller, restoranlar ve sayısız butik ve barlar bulunur.