Bizi arayın: 0212 - 258 36 39

City of London College

İngiltere'de Özel Üniversite (Kolej) City of London College

City of London College İngiltere'de üniversite okumak isteyenler için sertifika, diploma lisans, lisans üstü, mba programları ile özel avantajlar sunar. 3 yıllık lisans eğitimi 2 yılda (Full Time). Ayrıca Tükiye'de 2 yıllık üniversite mezunları 1 - 1,5 yıl fark okuyarak top-up (final year) programı ile İngiltere'de lisans tamamlayabiliyor.

City of London College anlaşmalı İngiliz üniversiteleri

clc logoUniversity of London, University of Greenwich, University of Wales, Leeds Metropolitan University Birmingham City University diplomaları ile nitelikli kariyer imkanları

İngiltere'de üniversite eğitimi görmek istiyorsanız City of London College programlarından uygun fiyatlarla yararlanabilirsiniz..

Aşağıdaki üniversite lisans programları İngiltere'de City of London College tarafından

University of Wales, University of Greenwich ve Birmingham City University ile ortak yürütülmektedir.

Brooklands College Student→ B.A. (Hons) Accounting and Financial Management 
    (University of Wales)
→ B.A. (Hons) Business Management 
    (University of Wales)
→ BSc (Hons) in Computing 
    (University of Greenwich)
→ BSc (Hons) in Business Information Technology 
    (University of Greenwich)
→ BSc (Hons) in International Tourism and Hospitality Management 
    (University of Wales)

LSE - London School of Economics and Political Science

Federal bir üniversite olan LSE 1836 yılında Royal Charter tarafından kuruldu. İngiltere'nin en eski ve en prestijli üniversiteleri arasındadır. .

City of London College bünyesinde şu programlar okunabilmektedir:

Yurtdisi Uni Egitim♦ Diploma in Economics
♦ Bsc Business
♦ Bsc Accounting and Finance
♦ Bsc Economics and Management
♦ Bsc Management
♦ LLB Law

Ücret: 4.500 £ / Yıllık

LSE öğrencisi olabilmek için CLC, İngilizce ve Matematik alanında sınav yapar. Başarılı öğrenciler lisans eğitimine başlar. Sınavı geçemeyenler seviyelerine uygun İngilizce hazırlık programına başlar. Gerekli dil yeterlilik: IELTS 6,0, TOEFL 580 (bilgisayar; 237)..

Londra üniversitesi öğrencisi statüsüne sahip olan ve bununla tüm haklardan yararlanan (kimlik numaraları, kütüphane, bilgisayar odaları vs.) CLC öğrencileri yukarıdaki programlara isterse 2. yılından itibaren LSE'de devam edebilir. Öğrenim süresi 3 yıldır.

Birmingham City Üniversitesi Diploması

İngiltere'de kısa süreli üniversite Programı

sussex_universitesiSussex Üniversitesi

Sussex Üniversitesi 3.000 master öğrencisiyle birlikte toplam 10.000 öğrenciye sahip İngiltere'de önde gelen üniversite kurumlarındandır. Güzel kampüsü, Brighton'da park alanında bulunmaktadır ve şehir merkezine sadece 8 dakika uzaklıktadır.

Kampüs harika manzaralarla çevrelenmiştir ve yürüyüş, dağ bisikleti yada koşu için ideal bir konumdadır.

(Eğitim süresi 2 yıl ⇒ Derece LİSANS)

► Uluslararası İşletme (BA International Business)

► Uluslararası Finans (BA International Finance)

İngiltere'de Üniversite (CLC lisans) programı için gerekli şartlar: Özellikler

Yukarıda adı geçen programlar için yeni uygulama başlatılmıstır. Özellikle fazla zamanı olmayan öğrencilerimiz için bu programlar sıkıstırılmıstır. Bunun anlamı 1 yılda 9 ay egitim yerine 1 yılda 12 ay egitim verilmektedir ve bu sekilde Londra’da 3 yıllık lisans programı 2 yılda tamamlanabilmektedir (İngilterede üniversite eğitimi süresi 4 yıl değil 3 yıldır).

18 yaş üzeri ve lise mezunu olmak.

İngilizce yeterliliği için öğrencilerimizden IELTS için 6.0 puan TOEFL için 550 ( Bilgisayarda 270 yada internette 80 puan ) almaları istenmektedir.

Dönemler : Yılın 4 dönemi egitim verilmektedir. Eylül, Ocak, Mart ve Temmuz aylarıdır.

Ücret: Türkiye’deki ögrencilerimize özel fiyatlar uygulanmaktadır. Bu alanlarda egitim almak isteyen ögrencilerimiz için fiyat; 2 yıllık egitim bedeli olarak toplam  9.950 Sterlindir. Bu fiyatlar uzerinden taksit imkani mevcuttur. Bu Programlara katılan tum ogrencilerimize, İngilizcelerinin yetersiz olmasi durumunda, İngilizce egitim programı ilk 3 ay ücretsiz verilecektir. 

Diploma: Mezun olan ogrencilerimize programına gore Wales Üniversitesi, Greenwich Üniversitesi yada Birmingham City Üniversitesi Diploması verilmektedir.

City of London College Kimdir?


İngiltere üniversitelerinin önde gelen saygın kuruluşlarından olan City of London College 1979 yılından bu yana hizmet vermektedir. CLC, BAC (British Accreditation Council - İngiliz Akreditasyon Konseyi) ve ASIC ( Accreditation Service for International Colleges - Uluslararası Kolejler Akreditasyon Birliği) tarafından resmen tanınmış ve bu kuruluşlarca onaylanmış bir üniversite kolejidir. Okulumuz uluslar arası alanda faaliyet göstermekte olup lisans, yüksek lisans, MBA programları, mesleki kurslar ve meslek edindirme kursları gibi birçok alanda sertifika ve diploma programları sunan başarılı bir kurumdur.

CLC; London School fo Economics (LSE), The University of Wales, Greenwich University, Birmingham University ve Metropolitan University gibi İngiltere'nin saygın üniversitelerinin lisans ve lisansüstü programlarının yanı sıra Certified Accounting Technician (ACCA), Association of Chartered Certified Accountants, (ABE) The Association of Business Executives, (CIM) The Chartered Institute of Marketing,(LCCI) The London Chamber of Commerce & Indusrty, (CAM) The CAM Educatiıon of Foundation, (IMIS) City & Guilds, (BIS) gibi İngiltere'nin önemli enstitülerin sertifika ve mesleki kurslarını vermeye yetkilidir.

ULC Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri
Copyright © 2023