Almanya'da Üniversite Eğitimi

Almanya'da Üniversite 

ULC Yurtdışı Eğitim ile neden farklı..:

 •   Almanya'da üniversite başvurularınız ve takibiniz..
 •   Kaliteli akademik dil eğitimi programlarına kaydınız..
 •   Evrak prosedürleri, tercüme ve hızlı vize danışmanlığı..
 •   Konaklama organizasyonu ve yerinde kontrollü hizmet..
 •   Üniversite yerleştirme işlemlerinizde Istanbul ve Almanya merkezli profesyonel destek..

Almanya'da üniversite eğitimi; geniş bölüm yelpazesi, bilimsel araştırmalarının kalitesi ve staj imkanları itibariyle öğrencilere eğitim sürecinde uluslar arası kariyer odaklı geniş fırsatlar, yepyeni perspektifler sunar.

 •   300 € dönemlik harç ücretiyle Almanya'da üniversite okumak yurtdışı standartlarında çok ekonomik.. 
 •   670 € aylık ortalama bütçeyle rahat yaşam giderleri (eğitim, konaklama vs. masrafları, her şey dahil)..
 •   1 yılda Almanca yeterliliği Almanya'nın en iyi dil okullarında tamamlayarak üniversiteye ilk adım..
 •   3 yılda lisans (bachelor) derecesiyle daha kısa sürede mezuniyet imkanı (Türkiye'de 4 yıllığa denk)..

.. Ve Eğitim Sonrası Kariyer Fırsatlarını Nitelikli Pozisyonlarla En İyi Şekilde Değerlendirme Avantajı.. 

Günümüz bilgi çağında sürekli olarak gelişen bilim ve teknoloji alanlarında araştırma ile kariyer yapmayı teşvik eden ve en modern şekilde uygulayan Alman eğitim sistemi dünyada saygınlığını sürdürürken verdiği diplomaların uluslararası iş sektörlerinde de daha çok tercih sebebi olduğu bilinmektedir. Bu yüzden her yıl daha çok uluslar arası öğrenciler Almanya üniversitelerini tercih etmekte. En önemli avantaj dünyanın her yerinde denkliği olan üniversitelerin devlet üniversiteleri olması ve çok düşük harç ücretleriyle eğitim veriyor olmasıdır.

-- Ayrıca --

♦ YÖK denkliği Almanya'nın tüm devlet üniversiteleri için verilmektedir.

 Almanya'da birçok İngilizce eğitim veren uluslar arası programlar sayesinde
   2 yabancı dil avantajı ve uluslar arası kariyerde nitelikli yer edinme imkanı
   sağlanır. Yalnız Almanca eğitim modeliyle ileri düzey dil yeteneği edinilir.

 ♦  Mezuniyet sonrası Almanya'da göçmen olarak süresiz kalınabilir.

 ♦  Özellikle mühendislik dallarından mezun olunca dünya lideri markaların ana
      merkezlerinde çalışabilme ayrıcalıkları yaşanır.

 

Yurtdışı Eğitim - Almanya'da Üniversite Okumanın Farkı!

Alman eğitim sisteminin dünyadaki saygınlığı ve çoğu branşta tercih edilirliği giderek daha da artıyor. Otomobil endüstrisi başta olmak üzere önde gelen Alman markalarından Mercedes, BMW, Audi, Volkswagen, Porsche, ayrıca Adidas, Siemens, SAP, Nivea gibi dünyanın en gelişmiş ürün ve markaları, kalitesini Alman eğitim disiplininden almıştır. Almanya'da uluslar arası tercih edilirliği en başta gelen üniversite bölümlerinden mühendislik, tıp ve psikoloji gibi dallarda Almanya, ülkede ve dünyada ulaştığı akademik ve bilimsel çalışmalarıyla uluslar arası standartları belirleyen ülkelerin başında yer almaktadır.

Almanya'da akademik eğitim (lisans ve master) ve bilimsel araştırmaların iç içe oluşu sayesinde bir çok üniversite bitiren mezunlar Almanya'da kalarak nitelikli iş fırsatlarinı en iyi şekilde değerlendirip ülkede kariyer yapabiliyorlar. Eğitim dili İngilizce olan bazı bölümlerle akademik program yelpazesini zenginleştirerek ülkeye her yıl daha fazla öğrenci çekmektedir. Önerilen Almanca eğitim programıyla ise başka bir dile gerek kalmadan üniversite okumak, bununla birlikte Almanca dil avantajını yalnızca akademik seviyede değil, kültür zenginliğiyle de yaşayarak pekiştirmek uluslar arası eğitim kalitesine çok farklı bir nitelik katmaktadır.

Neredeyse her alanda herkesten bir adım önde olmak için yurtdışında iyi bir eğitimin artık çok gerekli olduğu çağımızda siz de Almanya’yı tercih ederek avantajlı olun!

Almanya'da Bologna Süreci
Bachelor (Lisans) / Master (Yüksek Lisans) Eğitim Sistemi

Matematik, tıp, zirai, gıda, tabiat bilim dallarında;
>> Bachelor of Science (B.Sc.) - süre 3 yıl
>> Master of Science (M.Sc.)  -  süre 2 yıl  

Dil, kültür, sanat, spor, sosyal bilim dallarında; 
>> Bachelor of Arts (B.A.) - süre 3 yıl
>> Master of Arts (M.A.)   - süre 2 yıl

..akademik lisans ve master dereceleri verilir.
Bachelor lisans derecesinin Türkiye denkliği
4 yıldır.

Almanya'da üniversite eğitim sistemi, bu modeli uygulamakla dünyadan gelen öğrencilerin daha kolay uyum sağlaması açısından ve ülkenin birçok alandaki liderliği sayesinde kariyer hedeflerine en yüksek kalite ve en uygun koşullarda cevap veren çok cazip bir yapıya girmiştir.

Kabul Şartları

2015'te YGS ve LYS'ye giren adaylar...

"Almanya'da Üniversite Okuyabilir miyim?" diye kaygılanmayın!

Almanya'da üniversite kabulü için ANA KRİTER Türkiye'de LYS ile bir üniversite lisans programını kazanmış olmaktır.. 

⇒   Kazanılan üniversitenin devlet yada özel (vakıf) olması fark etmez.

⇒   Kazandığınız bölüme Türkiye'de kayıt yaptırmadan Almanya'da okuyabilirsiniz.

⇒   Kazandığınız bölümü veya bölüme eşdeğer farklı bölümleri okuyabilirsiniz.

⇒   Kayıt yapıp bir yada bir kaç dönem okuduysanız yatay geçiş yapabilirsiniz.

⇒   Türkiye'de bir üniversite bitirdiyseniz Almanya'da Yüksek Lisans eğitimine sınavsız katılabilirsiniz.
      (örn. ALES vb. yok) 

►►► Almanya'da üniversite kabul kriterini ücretsiz indirin!    

Almanya'da Üniversite Başvurusu ve Kabul Süreci

Yurt dışından üniversite başvuruları Almanya'da 2 şekilde yapılmaktadır:

 1. Uni-Assist üyesi üniversitelere olan başvurularda online, sonra tam teşekküllü evrakla ilgili üniversiteye hitaben bu kuruma başvuru yapılır.

 2. Uni-Assist üyesi olmayan üniversiteler için doğrudan ilgili üniversitenin öğrenci bürosuna yapılır; international office / Akademisches Auslandsamt.
Türkiye’den yapılan başvurular mezuniyet ve güncel öğrenim statüsüne göre Almanya'da üniversiteye direkt veya Studienkolleg şartıyla kabul şeklinde değerlendirilir.  
 
 Studienkolleg dil kursu değildir, 1 yıl süren üniversite hazırlık programıdır. Düz liseden veya Anadolu liselerinden mezun olanlar Türkiye'de kazanmış olmak şartıyla Almanya'da üniversiteye direkt kabul edilirler.

• Türkiye'de meslek lisesi mezunlarından en az 1 yıl üniversitede okumamış olanlar ancak Studienkoleg sonrası nihai üniversite kaydını yaparlar.

•  Studienkolleg için gerekli dil seviyesi ise B1'dir. Bazı Alman ünviersiteleri B2 ister. Bu seviye ortalama 480 ve 600 saat kurs ile alınır. Almanya'da kurs opsiyonları için bizi arayın!

Üniversite Başvurusu İçin Almanca Şartı

Alman üniversitelerine kayıt için dil yeterliliği TestDaF 4 veya DSH 2 sınav sonuç belgesi ibraz edilir. Bu sınavlar C1 seviyesindeki donanımla verilebilir. Almanca kurslar bu seviyeye yaklaşık 9-10 ayda getirir. Başlangıçtan ileri düzeye kadar A1/A2/B1/B2/C1 seviyeleri her biri 2 şer aylık kurs progamlarıyla uygulanır. Üniversite başvuru aşaması en az B2 seviyesiyle başlayıp kayıt zamanına kadar dil sınavı sonuç belgesi tamamlanabilirmektedir.

 

♦  Vize için A1 gibi herhangi bir seviye ibrazı gerekmez. 

♦  Vize için ön başvuru işlemleri ULC tarafından tam teşekkül yapılmaktadır.

♦  Almanca dil yeterliliğini sağlamak için Türkiye'de bir dil okuluna gitme zorunluluğu yoktur.

♦  ULC Yurtdışı Eğitim ile Almanya'da eğitim sürecini en baştan en sona kadar uzun süreli tam teşekkül hizmet ile güvence altına alın!

Dil konuşulan ülkesinde öğrenilir mantığıyla Almanca eğitiminizi Almanya'da almanızı tavsiye ederiz. Üniversite başvurum kabul edilmez yada vizem çıkmaz diye kaygılanarak planlarınızı ertelemeyin! Çeşitli kurs seçenekleri, vize ve uzun süreli tam teşekkül danışmanlık için bizi arayın! 0212-2583639

Almanya'da Uygulamalı Üniversite - FH (Fachhochschule)

Almanya'da üniversite eğitimi kapsamında akademik araştırma ve pratik uygulama ağırlıklı olmak üzere iki model mevcut olup her ikisi yüksek öğrenim statüsünde eğitim verir, mezuniyet ile 'Bachelor' ve 'Master' derecesi verir. Türkiye'de YÖK denkliği vardır.

Almanya’da üniversite öğrencilerinin yaklaşık % 35′i uygulamalı yüksek okullara devam etmektedir. Uygulamalı yüksek okullar, Türkiye'de bilinen Meslek Yüksek Okulu'ndan farklı olarak lisans programı statüsünde değerlendirilir ve öğrenim süresi yine 3 yıldır. Akademik ve araştırma ağırlıklı modelde olan üniversite programına alternatif olan uygulamalı yüksek okullar meslek yüksekokulu değil, pratik içerikli üniversite olarak tanımlanır. Birçok okulda son yılını endüstride stajla geçiren öğrenciler mezun olunca edinilen pratik deneyim sayesinde çok hızlı şekilde mühendis olarak iş bulma avantajını değerlendiriyorlar.

Öğrencilerin yoğun şekilde uygulamalı eğitim alması ve öğrenimlerini pratik ağırlıklı olarak bitirmesine imkan tanıyan bu tür okullar da yoğun ilgi görmektedir, mezunları özellikle sanayi sektörlerinde tercih nedeni sayılmaktadır. Ayrıca Fachhochschule’nin iyi yapılandırılmış ders programları, küçük gruplarla verdiği eğitim ve modern iş dünyası ihtiyaçlarına cevap verebilen branş seçenekleri de Almanya'da uygulamalı üniversitelerin tercih edilmesinde önemli rol oynamaktadır.

Almanya'da inşaat mühendisliği, makine mühendisliği gibi uygulama gerektiren programlar bu nedenle piyasada çok tercih edilmekte, bununla birlikte bilgisayar mühendisliği gibi alanlarda Teknik Üniversite mezunları aynı şekilde tercih sebebi olmaktadır. 

 Planlı ve güvenli bir danışmanlık için bizi arayın! 0212-258 36 39 

Almanya'daki Üniversiteler için Tıklayınız..

lisans

Yurt dışında eğitim artık lüks değil,
kariyer hedefi olanlar için bir gerekliliktir...

Geleceğinizin Kalitesi Eğitiminizin Kalitesinde Gizlidir 

Almanya'da üniversite eğitimi almanız için size nasıl yardım edebiliriz?

Bizi arayın!  0212 258 36 39