Bizi arayın: 0212 - 258 36 39

Hakkımızda

ULC Kimdir?

ULC Tanıtım

Açılımı University & Language Consulting olan ULC, Almanya'nın çeşitli devlet kurumlarında görev yapmış Almanca öğretmenimiz tarafından 2006 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Almanya'daki toplam 17 yıllık birikim ve kariyerini aynı yılda ülkemize taşıyarak, yurt dışı eğitim alanında ilk olarak Almanya’da üniversite danışmanlığı ile sektöre ilk adımı atmıştır.

Daha sonra İngiltere ve Amerika’da eğitim alanlarında portföyümüzü genişleterek faaliyetimize devam ederken uluslararası deneyim, portföy ve kurumsal kimliğimizi marka unvanımızla bütünleştirmek suretiyle kendimizi daha çok öğrenciye daha yüksek kalitede hizmet vermeye adadık.

Almanya’da ve Amerika’da uzun yıllar yaşamış, eğitimini yurtdışı üniversitelerinde tamamlamış deneyimli ve uzman kadromuzla yurtdışında okumak isteyen öğrencilerimize gerek dil okulları gerekse üniversite yerleştirmesi alanlarında profesyonel rehberlik faaliyetimizi sürdürmekteyiz. Uluslararası eğitim platformunda on binlerce seçenek arasından her amaca ve ihtiyaca uygun programları istifadenize sunarken en avantajlı, modern ve pratik çözümlere önem vermekteyiz.

Hızla gelişen ve büyüyen iletişim çağında dünya piyasalarına yön veren bilimlerin kaynağından alınması, teknolojiden psikolojiye, nitelikli mesleklerin uluslararası kabul gören prestijli ve modern yüksek öğrenim kurumlarından edinmek yurtdışında alınacak eğitimin temel hedefini oluşturmaktadır. Bu bağlamda eğitim için seçilen ülkenin ekonomik refah seviyesi ile üretim ve sanayideki gelişmişliği dikkate alınması gereken belirleyici kriterler arasında kabul edilmelidir.

Bir çok alanda dünya standartlarını belirleyen Amerika ve Almanya’nın eğitim sisteminin kendine has kalitesi, uluslararası vizyon ve prestij farkı, ekonomik yönü gibi avantajlarıyla ilgili farkındalık yaratmak, bu amaçla kariyer yolculuğuna çıkmış Türk öğrencilerinin vize sürecinden doğru kurs seçimine, üniversite seçiminden prosedürlere uygun başvuru işlemlerine kadar tüm aşamalarda öğrencilere en üst seviyede rehberlik etmek ULC Yurtdışı Eğitim olarak ana misyonumuzu oluşturmaktadır. Vizyonumuz, ülkemiz insanının global dünya standartlarına adapte olmuş nitelikte yerini almasına bu yolculuğun başında ön ayak olabilmektir.

Hizmetlerimiz:

Yurt dışında dil kursu ve üniversite başvuru ve kayıt işlemleri

Üniversite düzeyinde çalışma alanlarımız;
Eğitim dili Almanca ⇔ Almanya'nın tüm üniversiteleri  
Eğitim dili İngilizce ⇔
 Amerika, İngiltere ve Polonya'daki çoğu üniversiteler

Almanca dil okulu düzeyinde Almanya çalışma partnerleri; Goethe Enstitüsü, F+U Academy, Inlingua, Colon, Humbold Institut, CDC, Sprachcaffe, Tandem, did.

İngilizce dil okulu düzeyinde dünya genelindeki 45 ilde kurs kayıtlarınız.. Seçenekler için bizimle iletişime geçiniz!

ULC Yurtdışı Eğitim Danışmanlık
-- Turkiye İstanbul Merkez Ofis --
Barbaros Bulvarı 10 / 3 Beşiktaş Istanbul
Tel:+90 212 258 36 39
Email için: tıklayınızYedab Logo

ULC Yurtdışı Eğitim bir YEDAB üyesidir.