Bizi arayın: 0212 - 258 36 39

Öğrenci Yorumları

Almanya'da Üniversite Okuyanlar

Efe E.

Esenyel Efe E.

Endüstri Mühendisliği Hochschule Darmstadt İstanbul

Büyük Zafer'den sonra Mustafa Kemal Atatürk memleketin seçilmiş gençlerini yüksek öğrenimleri için Avrupa'ya göndermiştir. Bu gençlerin gönderiliş amacı, onlardan beklenti şudur:

"Sizleri birer kıvılcım olarak gönderiyorum, alevler olarak geri dönmelisiniz!" Bu söz; Büyük Önder'in bu gençlere seslenişidir, ki o ses şu an yurtdışında eğitimini sürdüren veya yurtdışında okumak isteyen her Türk gencinin kulaklarında çınlaması gereken çok değerli bir sestir.

Ben de bu bilinçle, temel seviyedeki Almanca bilgimle Almanya'ya üniversite eğitimi için geldim, yaklaşık 1-1,5 sene içerisinde herkesin zor dediği Almanca'yı tam tabiriyle söktüm, C1 ve DSH sınavlarını da verdikten sonra artık Frankfurt'a 20 dakika uzaklıktaki üniversite şehri Darmstadt'ta lisans (Bachelor) eğitimime 1 hafta içerisinde başlıyorum. ULC'ye ve Yakup Hocam'a, benim önümü açtıkları, yol gösterdikleri ve her zaman yanımda bulunup yardımcı oldukları için sonsuz teşekkür borçluyum..

Nisan G.

Nisan G.

Bilgisayar Mühendisliği Karlsruhe -KIT
Bursa

Merhabalar. Ben Bursa´dan Nisan. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini kazandım ama aklımda her zaman yurtdışında okumak vardi.

Seçeneklerin başında Amerika geliyordu ama lise exchange yilimdan sonra Amerika´daki eğitimin verilen paraların aşağısında oldugunu düşünmeye başladım. Hedefim Avrupa oldu. Once Avusturya´yı araştırdım.

Daha sonra ULC ile tanışınca rotamı tamamen eğitim kalitesinden emin olabileceğim Almanya´ya cevirdim. Heidelberg´de F+U Academy of Languages dil kursunda 8 aylık Almanca yogun kursa katıldıktan sonra TestDaf´ı verdim. Heidelberg´de dil eğitimi almak sehrin göz alıcılığı ve çok sayıda yabancının yaşıyor olmasından dolayı çok güzel. Başvuru aşamaları ULC´nin sayesinde çok kolay oldu. Saat kaç olursa olsun yazdığım maillere cevap adim.

Her küçük gelişmeden haberdar edildim. Ve sonunda Almanya´nın en iyi Informatik üniversitelerinden Karlsruhe Institut für Technologie´ye kabul edildim. Şuan 2.somestrda eğitimime devam ediyorum. Almanya´da hem dil hazırlığı hem de sonrasında üniversite okumak küçümsenemeyecek kadar zor. Üniversite sistemi Turkiye ile karşılaştırıldığında çok yorucu.

Öğrenciye dersleri boşlama tanımıyor. Almanya üniversite hayallerinde "parti" olanlar için değil. Ardı arkası kesilmeyen haftalık ödevler ve 3. somester sonunda girilen Orientierungsprüfung bölüme devam edilip edilemeyeceğine karar veriyor. Hayatı planlayıp ders ve sosyal hayat dengesini kurmayı başaranlar için üniversite, eğlence ve spor imkanlarını sonuna kadar sağlıyor. Her semester ücretsiz alınabilen yabancı dil dersleri ile bir yabancı dil daha bilerek mezun olmak mümkün.

Her kıtayı kapsayan değişim programlarından Baden-Württemberg bursu ile yararlanılabiliyor. Üniversiteye yerleştikten sonraki tek problem kalacak yer bulmak olabilir. Üniversite yurtlarına girmek çok zor. Wglerde(öğrenci evleri) yer bulmak ise Eylülden sonra iyice zorlaşıyor. Ama ULC bu noktada da devreye girerek çok yardimci oluyor. Bölüme başladıktan sonra bile danışmanımla iletişime geçip sorunlarıma çözüm bulabilmek çok güzel. Teşekkürler ULC.

Volkan G.

Volkan G.

Mekatronik Mühendisliği Hochschule Darmstadt Çanakkale

Herkese Berlin’den selamlar. Almanya’da sıfırdan akademik düzeye kadar dil eğitimi ve sonrasında lisans yapmak açıkçası kolay şeyler değil, cüretkar kararlar vermeniz ve bu sürecin iyi yönetilmesi gerekiyor.

Çanakkale Milli Piyango Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Balıkesir Üniversitesi Makine Mühendisliği’ni kazandım; kaydımı yaptırmadan Berlin’e geldim, almanca öğrendim ve Berlin Teknik Üniversitesi’ne kabul edildim.

Tüm bu zorlu süreçte ULC tarafından A’dan Z’ye her türlü sorum cevaplandı, gerek mail gerek telefon aracılığıyla daima destek oldular.

Vize sürecinden üniversiteye girene kadar olan tüm prosedürlerde hiçbir problem yaşamadım. Yurtdışında okumak gibi bir gayeniz varsa zaten başarırsınız; ama kaliteli kararlar verirken farklı bir ülkenin eğitimin sistemine sosyal-ekonomik yapısına aşikar tecrübeli insanlarla çalışmak farklı oluyor.

Tüm ULC ekibine teşekkürler...

Zerrin K.

Zerrin K.

Endüstri Mühendisliği RWTH Aachen Teknik İstanbul

Merhaba, Ben İstanbul`dan Zerrin. Eskisehir Osmangazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde okumaktayken, 2. sınıfta eğitimimi Almanya`da devam ettirme kararı aldım. Öncelikle Almanya`da bir üniversiteye girebilmek için koşulların araştırılması gerekliydi ve ULC ile ilk olarak internet üzerinden araştırma yaparken karşılaştım.

En detaylı bilgiler ULC Yurtdışı Eğitim Merkezi`nin sitesinde yer alıyordu. Birkaç farklı danışmanlık firmasıyla görüşüp, verilen bilgilerin yetersiz ve danışmanların deneyimsiz olduklarını farkettikten sonra şansımı ULC firmasında denemek istedim ve Almanya`da okuma hayalim, tam da bu aşamadan sonra hayal olmaktan çıkıp, ulaşılabilir bir hedef halini aldı. ULC`nin Frankfurt`ta ayarladığı Tandem dil kursunda, yine ULC`nin ayarladığı alman bir aile yanında kalarak B2 seviyesine kadar 9 aylık dil eğitimimi aldım.

Sonra Testdaf sınavını verip Almanya`nin Makine Mühendisliği alanındaki en iyi üniversitesi olan RWTH Aachen`dan kabul aldım. Şu anda makine ağırlıklı Endüstri Mühendisliği bölümünde 3. dönemi okuyorum. Bir RWTH Aachen ögrencisi olarak, üniversitemi ve bulunduğu sehri çok sevmeme rağmen, üniversite hayatında ciddi bir disiplin ve özveri göstermeyi düşünmeyen arkadaşlar için başka üniversiteleri göz önünde bulundurmalarını; kendisini sürekli yenilemekten keyif alan ve bunun için hiç durmadan koşabilecek olan arkadaşlar için ise RWTH Aachen Üniversitesi`ni tavsiye ediyorum.

Üniversite`nin verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra henüz öğrenci iken, enstitü veya özel firmaların öğrencilere sağladığı iş imkanları sayesinde, RWTH`li ögrencilerin okurken farklı deneyimler elde etmeleri ve iş hayatına hızlı uyum sağlamaları da mümkün hale gelmekte. Hedefinize ne şekilde ulaşacağınız yönünde alacağınız eksik veya yanlış herhangi bir bilgi, size zaman kaybı yaşatabileceği gibi, daha da kötüsü cesaretinizi kırıp vazgeçmenize neden olabilir.

Bu yüzden sizi hedefinize götürecek uzun ve meşakatli bu yolda, rehber seçiminizin öneminin oldukça büyük olduğunu hatırlatmak isterim. Hedefime ulaşmamda adım adım her aşamada yanımda olan ULC Yurtdışı Eğitim Merkezi`ni seçtiğim için mutluyum ve yardımları için Yakup beye teşekkür ediyorum.

Elif G.

Elif G.

Kimya Mühendisliği Master Münich Teknik İstanbul

Ben Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Lisans eğitimim boyunca Almanya'da yüksek lisans yapma planım vardı, ancak yüksek lisans öncesinde ortalama 6 ay dil kursuna giderek zaman kaybetmek istemiyordum.

Bu nedenle İstanbul Alman Kültür Merkezi'nde almanca öğrendim ve TestDaF'ı geçtim. Sıra okullara başvurmaya gelince çok endişeliydim, çünkü dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Münih Teknik Üniversitesi'nde okumak istiyordum.

Bunun için ise iyi bir danışmanlık merkezi ile hareket etmem gerekiyordu. İnternetten ULC Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık Merkezi'ni buldum. ULC'nin profesyonel kadrosu beni her konuda bilgilendirdi ve seçenekleri çoğaltmak adına beş okula başvurumu yaptı. Başvuru döneminde 'Acaba bir gelişme var mı?' diye düşünmeme fırsat kalmadan sürecin her anında, en küçük gelişmelerden dahi beni haberdar etti ve sonuç olarak başvurulan tüm okullardan kabulüm geldi.

Ben tabi ki büyük bir ihtimal ret geleceğini düşündüğüm Münih Teknik Üniversitesi'ni seçtim. Sonrasında, ULC ekibi ile vize başvurumu ve konaklama ayarlamalarını yaptık.

Yaklaşık bir aydır Münih'teyim, okula başladım ve bir sorunum olduğunda ULC ekibi bana halen yol göstermekte. Bir yıl önce hayalini kurduğum yerde okuyor olmamda büyük katkısı olan ULC ekibine çok teşekkür ederim..

Ali T.A.

Ali T.A.

Elektronik Mühendisliği Karlsruhe Teknik İzmir

Merhabalar Ben Ali İzmir'de LYS sınavına girdim ve Manisa Celal Bayar Üniversitesini kazandım. Bu sıralarda yurtdışında üniversite okuma fikri çıktı ortaya.

Araştırdık ama bu işi kendimiz yapmak zor ve stresli bir işti. Bilmediğim bir dilin konuşulduğu bir ülkedeki üniversite yetkilileriyle görüşmek, vize aşamaları çok karmaşık geldi ve bu süreçte yapılan bir hatanın aylara mal olabileceğini gördüm.

Yine bir tanıdık vasıtasıyla ULC ile tanıştım. Daha hiç anlaşma yapmamış olmamıza rağmen bu konu hakkında her türlü bilgi yardımında bulundular. Anlaşmamızdan sonraki süreçte her zaman sıkılmadan yardımcı oldular. Şuan Karlsruhe Teknik Üniversitesinde Elektrik-Elektronik Mühendisliği okuyorum, 2. yılımdayım.

Henüz dil kursundayken bile tanıştığım birkaç Türk arkadaşım var, başka danışmanlık şirketleriyle çalışmışlar. Bu şirketler konuyu tam bilmedikleri için sorun sıkıntı yaşayanların olduğunu. ULC ile hiç böyle bir sıkıntım olmadı, teşekkürler ULC.

Kagan A.

Kağan A.

Uçak Mühendisliği Berlin Teknik İstanbul

Merhaba ben İstanbul'dan Kağan A.

Berlin'den selam gönderiyorun. Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Lisesini bitirdim ve Işık Üniversitesi Makine bölümünü kazandım.

Bölümüme kayıt yapmadan Berlin Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliğine yerleştirildim.

Başvuru sürecinde hiçbir sorumu yanıtsız bırakmayan ve beni çocukluğumdan beri hayalini kurduğum hedefime ulaşmada en kilit prosedürleri yerine getirirken hızlıca sonuca ulaştıran ULC Yurtdışı Eğitim ekibine sonsuz teşekkürlerimi bildiriyorum. Kağan A. - Berlin

Bekir K.

Bekir K.

Elektrik Güç ve Otomasyon Mühendisliği HS Darmstadt Mersin

Lefkoşa da Yakın Doğu Üniversitesi Elektrik & Elektronik Mühendisliğinden Mezun oldum.Mezun olduktan sonra yurtdışında özelliklede Almanya da yüksek lisans yaparak eğitim hayatıma devam etmek istiyordum ama nasıl bir yol izleyeceğim hakkında hiçbir fikrim yoktu.

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine ULC yurtdışı eğitim merkezi ekibi ile bağlantıya geçtim.Lisansımı ingilizce olarak tamamladığım için yüksek lisansımada ingilizce olarak devam etmek istiyordum.İstediğim kriterleri kendileriyle paylaştıktan sonra benim için kapsamlı bir araştırma yaptılar.

Eğitim dili ingilizce olan ve benim kriterlerimle birebir uyuşan üç üniversiteden kabul almamı sağladılar.Bu süreç boyunca hiçbir sorum cevapsız kalmadı.Şu an dünyadaki ilk Elektrik mühendisliğinin kurulduğu; bilim,sanat ve kültür şehri diye adlandırılan Darmstadt şehrinde Hochschule Darmstadt University of Applied Sciences da M.Sc. Sustainable Power & Automation Engineering üzerine eğitimime devam etmekteyim.

Bundan bir kaç yıl öncesine kadar hayal bile edemeyeceğim fırsatların avucumun içinde olduğunu hissediyorum. Darmstadt’dan kucak dolusu selamlar... Bekir K. Daha fazla öğrenci referansı görmek veya Almanya'da bulunan herhangi bir öğrencimizle görüşmek için bizimle iletişime geçiniz..

Yilmaz G.

Yilmaz G.

Logistik Mühendisliği TU Hamburg Kocaeli

2014 yılı Şubat ayında Ulc ile başlatmış olduğum yurt dışı eğitim vize sürecim sayesinde 2014 Mayıs ayında Almanya’nın Hamburg şehrine geldim.

1. Yıllık dil eğitimimin ardından sorunsuz bir şekilde TUHH üniversitesi bünyesinde Logistik ,Infrastruktur & mobilitaet bölümünde master yapmaya başladım.

Vize işlemleri sürecinde Ulc ‘den aldığım hizmet son derece kaliteli ve hızlıydı. Kariyerimde çok önemli bir nokta olan master eğitimi kabul ve vize süreçlerimde bana yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum.

Burcu G.

Burcu G.

Mimarlık Berlin Teknik İstanbul

Ulc yurt dışı eğitim ve danışmanlık şirketiyle daha önce Almanya’ya lisans eğitimi için giden bir arkadaşım vesilesiyle tanıştım.

Üniversiteyi Almanya da okumayı çok istiyordum şuan Berlin de mimarlık öğrencisiyim. Vize işlemlerim 2 ay gibi kısa bir sürede bitti. Ulc’nin bu süreçte yapmış olduğu özenli ve hızlı çalışmasını ve ayrıca Almanya da ki oryantasyon sürecimde ki destek kalitesini kesinlikle tavsiye ediyorum.

Almanya da okuma hayali olan herkese başarılar.

Burak S.

Burak S.

Makine Mühendisliği Hannover Üniversitesi İstanbul

Ben Hannover Lebniz üniversitesi makine mühendisliği bölümünde okuyorum.

2015 yılında Ulc den Almanya da lisans eğitimi yapmak için danışmanlık desteği aldım.

Sizden bu hizmeti aldığım için çok memnunum.

Süreçte sürekli irtibat halindeydik bütün stresimi doğru bilgilendirmeler sayesinde çok hızlı atlattım. Emeğinize sağlık.

Teşekkürler.

Cihan O.

Cihan O.

Makine Mühendisliği Stuttgart Üniversitesi İstanbul

Merhabalar ben Stuttgart üniversitesi Makine Mühendisliği okuyorum.

Yurt dışı eğitimi biz öğrenciler için sancılı bir süreç olmasıyla beraber doğru yönlendirmelerle bunu basit bir hale dönüştürmenin mümkün olduğunu gördüm.

Ben bu süreçte Ulc den danışmanlık hizmeti aldım. Üniveristeye başlamadan önce ve sonra neredeyse hiç problem yasamadım.

Umarım hizmet kalitenizi bozmadan bu şekilde ilerlersiniz.

Teşekkürler Ulc.

Sevgi Y.

Sevgi Y.

Mimarlık Giessen THM Üniversitesi Denizli

Merhaba, ben Denizli’den Sevgi. Herkese Giessen’dan selamlar.

Almanya’da eğitim görme hayalimin gerçek olabileceğinin ÖSYM kazanmak şartıyla mümkün olduğunu fark edince kendimi sınava daha da bir adapte ettim. Uzun süren araştırmalarım sonucunda Almanya’da üniversiteye kabul edilmenin sadece sınavla değil, prosedürlere de çok dikkat edilmesi gerektiğine ikna oldum.

Geçen yıl 2015 yazında LYS’yi kazandıktan sonra hem vize süreci hem de üniversitelerin kabul prosedürlerindeki yabancılık beni bir danışmanlık firması aramaya itti. ULC ile yola çıkmaya karar verdim ve bu kararımda ne kadar haklı olduğumu sadece vizem çıktıktan sonra değil, üniversite başvurularım sırasında da gördüm.

Burada 1 yıl Frankfurt’da dil okuluna devam ederken öğrenciler arasında o kadar yaygın bir korku vardı ki, ben de kendimi kaptırmıştım.

Fakat ULC ekibine sonsuz teşekkür ederim ki işlemlerimi yürüttüler ve Giessen Üniversitesine yerleşmemi sağladılar. Şu anda Mimarlık öğrencisiyim.

ULC Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri
Copyright © 2023