Bizi arayın: 0212 - 258 36 39

Berlin'de Almanca

Yurtdışı Eğitim Almanya - Berlin'de Almanca

Almanya'nın başkenti Berlin...

Sanatın ve Kültürün kalbi burada atıyor. Genç metropol başkent Berlin'de sayısız Almanca dil öğrenimi seçeneklerini ve aktivite imkanlarını burada yaşayarak değerlendirebilirsiniz. Berlin Teknik Üniversitesi ve Humboldt Üniversitesi gibi Almanya’nın en popüler üniversitelerinin bulunduğu il yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği bir yer olmuştur.

Almanya'nın 3,7 milyon nüfusuyla en büyük şehri olan Berlin'de yaşamak hem canlı bir şehir atmosferi oluşu, hem hızlı ulaşım araçları ile, ayrıca dinlendirici nezih parkları, tarihi ve kültürel özellikleri ile kente yeni gelenlere büyüleyici bir ayrıcalık sağlamaktadır. Alman kültürünün hissedildiği en köklü izlerinin yanı sıra dünya'nın 180 ülkesinden gelen yabancı milletlerin uyumlu şekilde bir arada yaşaması ve dünyada ün yapmış kaliteli üniversiteleri içinde barındırması Berlin'i gerek kısa ziyaretler gerekse uzun dönem kalışlar için daha da cazip kılıyor.

Berlin Almanca Kursu

Çok sayıda Almanca kurslarının bulunduğu başkentte öne çıkan en kaliteli dil okulları Goethe Institut, FU Academy ve Carl Duisberg Centren’dir.

Carl Duisberg Eğitim Merkezi Berlin şehrin "Mitte" (Orta) bölgesinde, sessiz bir iç kısımda, başkentin kalbinde bulunuyor. Önemli noktalara yürüme mesafesindedir. Brandenburg Kapısı, Gendarmenmarkt gibi ve Reichstag binasına yakın. Ünlü caddelerden Friedrichstrasse’de sakin ve mükemmel yürüyüş imkanı, Hanns Eisler Müzik Akademisi ve Humboldt Üniversitesi hemen köşede.

Rezervasyon, kayıt işlemleri için bizden destek isteyin! Almanya’da üniversite başvurusu, süreler ve şartlar hakkında bilgi için bize danışın!