Bizi arayın: 0212 - 258 36 39

Avustralya'da Eğitim Sistemi

Avusturyada Üniversite / Viyana Üniversitesi

Viyana Üniversitesi 1365 yılında kuruldu, bununla Almanca dil ve kültürünün yaşandığı ülkelerde ilk üniversite ve merkez Avrupa'da en büyük üniversitelerin arasında sayılmakta. Bugün 86.000 öğrencisi bulunan Viyana üniversitesinde 180 farklı dalda eğitim verilmekte, sayısı 6.500'ü aşkın bilimsel araştırmacı ve akademik çalışanı ile Viyana üniversitesi Avrupa'nın en büyük eğitim ve araştırma merkezidir. 52 lisans, 108 master, 10 doktora programı okutulmaktadır. Viyana Üniversitesi 3 merkez bina ve 15 farklı noktalarda bulunan fakültelerden oluşur.

Avusturyada üniversite

  1.  Avusturya'da üniversite eğitim dili Almanca
  2.  Avusturya'da yıllık sadece 760 € üniversite harç ücreti
  3.  1 yıl dil hazırlık üniversite kampüsünde
  4.  Avrupa'nın kalbinde, prestijli, saygın üniversite
  5.  Öğrenci dostu, aylık 500 € yaşam maliyetleriyle
  6.  ÖSYM'den 4 yıllık yerleşmeyle, Türkiye'den kabul rahatlığı
  7.  Uluslararası geçerli derece, Avrupa'da staj ve kariyer imkanı

Avusturya'da üniversite eğitimi almak isteyenler, farklı alternatifler düşünmeden doğru karar verdiklerinden emin şekilde işlemleri için ihtiyaç duydukları danışmanlık desteğini de alarak rahatça Avusturya'da üniversite eğitimine başlıyor. Mezun olduktan sonra Avusturya'da kalarak staj yada iş fırsatları yakalayanların yanı sıra ülkeye dönüp iş sektörlerinde öncelikli tercih edilmenin avantajını yaşayanların sayısı gittikçe artıyor.

Yaşam şartlarının çok uygun olduğu Avusturya'da her yıl binlerce öğrenci kariyer yaşamını uluslar arası üniversite niteliğindeki Viyana Üniversitesi, Viyana Teknik Üniversitesi, Viyana Ekonomi Üniversitesi, Viyana Tıp Üniversitesi diplomalarıyla mezun olarak destekliyor. Avusturya'da üniversite programları uluslar arası geçerli ve YÖK denkliğine sahiptir.

Avusturya'da üniversite başvurusu için Almanca bilgisi ibrazına gerek yoktur. Viyana Üniversitesi ön kayıt ile başvuruları online kabul etmekte, yapılan başvurular için bir Id numarası vermektedir. Daha sonra gerekli evraklarla tam teşekküllü başvuru dosyası Avusturya'da başvurulacak olan üniversite adresine gönderilir. Bölüme uygunluğu değerlendirildikten sonra verilen ön kabul ile vize başvurusu yapılır. Avusturya için vize alınıp ülkeye giriş yaptıktan sonra üniversite tarafından tanınan kurslarda Almanca dil öğrenimine başlanır, yeterlilik sağlandıktan sonra da üniversiteye kesin kayıt yapılır. Bununla birlikte vize aşamasında veya mümkün olan en kısa sürede henüz Türkiye'deyken Almanca öğrenmeye başlanması Avusturya'da üniversite kayıt sürecini hızlandırmak için önemli bir avantaj sağlar. Avusturyada üniversite okumak için gerekli şart lisans için sadece Türkiye'de 4 yıllık bölüm kazanmış olmak, master için lisans mezunu olup ALES sınavından 55 almış olmaktır.Viyana

Avusturya'da En İyi Teknik Üniversite - Viyana Teknik Üniversitesi

Avrupa'nın kalbinde, kültürel çeşitliliğin dolu dolu yaşandığı Avusturya'nın önemli üniversitelerinden olan Viyana Teknik Üniversitesi 200 yıldan beri Viyana'da bilimsel araştırma ve geliştirme yapmakta dünyada adını duyurduğu akademik programlarını yüksek kalite standardında sunmaktadır.

Eğitim kalitesiyle Viyana Teknik Üniversitesi sadece Avusturya'nın değil, Avrupa'nın en başarılı teknik üniversitelerinden sayılmaktadır.

21 lisans, 43 master, 5 öğretmenlik ve 3 doktora dallarında toplam 23.000 öğrenci

Viyana Teknik Üniversitesinde yüksek öğrenim görerek Avusturya'da üniversite okumanın ayrıcalığını yaşıyor. Avusturya'da Teknik Üniversite denince tek isim:

Viyana Teknik Üniversitesi → TU-Wien..

Avusturya'da Üniversite - Viyana Teknik Üniversitesi Fakülteleri:

♦ Mimarlık ve Planlama

♦ İnşaat Mühendisliği

♦ Makine Mühendisliği ve İşletme

♦ Elektronik ve Enformasyon Tekniği

♦ Matematik ve Geoinformation

♦ Fizik

♦ Teknik Kimya

♦ Enformasyon Fakülteleri

Viyana Ekonomi Üniversitesi Lisans Bölümleri:

♦ İşletme, Ekonomi Sosyal Bilimler ♦ Ekonomi Hukuku

Viyana Ekonomi Üniversitesi Master Bölümleri:

♦ Finans & Muhasebe ♦ Management ♦ Sosyoekonomi ♦ İktisat ♦ Ekonomi Enformasyon ♦ Ekonomi Pedagojisi ♦ Ekonomi Hukuk

Viyana Ekonomi Üniversitesi İngilizce Master Programları:

İşletme, Uluslararası İşletme, İktisat, Ekonomi Enformasyonu, Ekonomi Hukuku dallarında prestijli lisans eğitimi olanakları sunan Viyana Ekonomi Üniversitesi, uluslararası saygınlığını master programlarıyla da ispatlamıştır:

2009 Ekim itibariyle 50 program içinden 'Masters in Management' dalında 16. sırada, Dünya çapında 95 program arasından 'Executive MBA' dalında 41. sırada global başarısını ortaya koyan Viyana Ekonomi Üniversitesi Financial Times Ranking verilerine göre Avrupa'da 70 Top University olarak geçen Business School arasında 34. sırada yerini aldı. Almanca konuşulan ülkelerde sadece 6 üniversite başarı listesine girdi; ilk 4'te ise Viyana Ekonomi Üniversitesi.

Avusturya'da Üniversite - Viyana Tıp Üniversitesi

Viyana Tıp Üniversitesi, kısaca MedUni Wien, kendi tanımına göre Avusturya'da sadece en büyük tıp merkezi değil, aynı zamanda Avrupa'nın en uzman üniversite araştırma enstitüleri arasında sayılmakta, ayrıca Avrupa'nın en büyük hastanesi için tüm hekim personelini yetiştiren üniversite olarak bilinmekte: Wiener AKH.

40 yıllık tarihi ve medeniyeti ile kendini modern araştırma merkezi haline getiren MedUni (Viyana Tıp Üniversitesi), mükemmel ve çok kıymetli araştırmalarıyla sadece Avusturya'da değil Dünya'nın Lider Tıp Üniversiteleri arasında yerini almıştır. Tarihi köklerini ve gelişimini gururla belirten Viyana Tıp Üniversitesi, toplam 5.000 personel çalıştırmakta, bunlardan 1.600'ü AKH Wien'de hekim ve 1.800 araştırmacısı 40.000 metrekarelik üniversite araştırma merkezinde görevli. 31 ayrı üniversite kliniğinde yıllık yaklaşık 100.000 kişi tedavi ediliyor, 48.000 ameliyat gerçekleştiriliyor, 605.000 insan ilk yardım ambulans tedavisi görüyor.