Bizi arayın: 0212 - 258 36 39

Auburn Üniversitesi

Auburn Üniversitesi (AU veya Auburn) ABD'nin Auburn kentinde bulunan bir devlet araştırma ve arazi bağış üniversitesidir. 23.000'den fazla lisans öğrencisi ve 1.260 öğretim üyesi ile toplam 30.000'den fazla kayıtlı öğrencisi olan Auburn, Alabama'nın ikinci büyük üniversitesidir. Eyaletin iki devlet amiral üniversitesinden biridir. Üniversite bir RI olarak sınıflandırılmıştır; Doktora Araştırması — Yükseköğretim Kurumlarının Carnegie Sınıflandırmasına Göre Çok Yüksek Araştırma Faaliyeti. Ulusal ranking değerine göre 115. Sıradadır (U.S. News & World Report, 2019). Business and Career alanında ilk 4’te yer almıştır (Forbes, 2017)

1856 yılında kurulan Auburn Üniversitesi ilk olarak metodist bir kurum olan Doğu Alabama Erkek Koleji olarak 6 fakültesiyle hizmet verdi. 1872'de kolej devlete ait toprak bağışlı bir kurum haline geldi ve Alabama'nın Tarım ve Mekanik Koleji olarak yeniden adlandırılarak özel bir liberal sanat okulundan yeni bilimsel ve tarımsal programlara vurgu yapan devlet destekli bir koleje dönüştü.

Büyüme devam ederken, Alabama Yasama Meclisi 1899'da kurumun büyümesini yansıtmak için yeni bir isme ihtiyaç duyulduğuna karar verdi ve kolej Alabama Politeknik Enstitüsü olarak adlandırıldı. 1960 yılında Alabama Politeknik Enstitüsü ‘Auburn Üniversitesi’ oldu.

Auburn Üniversitesi'nden bir derece, gelecek için bir yatırımdır. Auburn olağanüstü bir eğitim, eğlenceli ve tatmin edici sayısız fırsatlar uygun maliyetle üniversite deneyimi sunuyor. En iyi 100 araştırma üniversitesi olarak ülkenin seçkinleri arasında olan Auburn Üniversitesi aynı zamanda dünyanın en güçlü 50 mezun ağı arasında yer alan ve dünyadaki milyonlarca mezunu bulunan "Auburn Ailesi" olarak tanınıyor.

Dikkate değer mezunlar arasında Tim Cook (Apple, Inc'in CEO'su), Jimmy Wales (Wikipedia Kurucu Ortağı), 6 NASA astronotu ve geçmişte Kennedy Uzay Merkezi'nin 3 Yöneticisi yer alıyor.