Sınırları Aş, Geleceğini Keşfet

Stack of books and flag of Germany on desk. German language learning concept

Almanya'da Üniversite

Almanya, yüksek eğitim standartları, modern altyapı ve geniş akademik program yelpazesi ile dünya çapında tanınmış bir eğitim merkezidir. Almanya’da üniversite eğitimi, geniş bölüm seçenekleri, bilimsel araştırmaların yüksek kalitesi ve zengin staj imkanlarıyla öğrencilere eğitim süresince birçok fırsat ve yeni bakış açıları sunmaktadır.

Özellikle mühendislik, tıp, bilim ve sanat alanlarında eğitim veren üniversiteler, yenilikçi bilimsel araştırmaları ve kaliteli eğitimleri ile öne çıkar. Almanya’da eğitim almak, dünyada geçerli üniversite derecesinin yanı sıra, öğrencilere uluslararası alanda rekabet edebilecek bilgi ve beceriler kazandırıyor.

Eğitim Fırsatları ve Avantajlar

Alman eğitim sistemi, hızla ilerleyen bilim ve teknolojiye uyum sağlayan araştırma yöntemleriyle kariyer yapmayı teşvik eder ve en modern standartları uygular. Bu sistemin sunduğu diplomalar, hem yerel hem de uluslararası iş piyasasında her zaman öncelikli olarak tercih edilmektedir.

Bu nedenle, her yıl giderek daha fazla uluslararası öğrenci Almanya’daki üniversiteleri tercih etmektedir. En büyük avantajlardan biri, düşük harç ücretleriyle dünya çapında geçerliliği olan diplomalar sunan Alman devlet üniversitelerinde farklı ilgi alanlarına ve kariyer hedeflerine uygun geniş bölüm seçenekleri sunulmaktadır.

Germany, Leipzig, Group of university students sitting together, smiling, portrait
ULC Yurtdışı Eğitim
Almanya'da Eğitim

Danışmanlık Ofisi

İletişim:

Barbaros Bulvarı 10/3
34353 Beşiktaş /İstanbul
Türkiye

info@ulc-turkey.com

0212 – 258 36 39

Başvuru hizm. Alanlarımız

Üniversite Kabul

Almanya’da üniversite hayalini gerçekleştirmek isteyen öğrenciler için yolculuk, özenle planlanmış adımlarla başlar. Almanya’da üniversite başvuru koşulları ve kabul şartları net ve anlaşılırdır. Dil yeterliliği, akademik geçmiş ve vize gereksinimleri gibi konular detaylı olarak açıklanır. 

Gerekli Şartlar

ÖSYM ile YKS’ye girip Türkiye’de lisans düzeyinde bir üniversite kazananlar Almanya’da üniversiteye kabul edilebilir. Diğer yabancı ülke vatandaşları kendi ülkesinde üniversite okuma hakkına sahipse Almanya’da da üniversite okuyabilirler.

Kazanılan üniversitenin devlet veya özel olması önemli değildir. Kazanılan bölüm veya eşdeğer farklı bölümler tercih edilebilir. Türkiye’de kayıt yaptırmadan doğrudan Almanya’da okunabilir. ÖSYM yerleşme belgesinin geçerlilik süresinde bir sınırlama bulunmaz.

Almanca TestDaF 16 sonucu yada Telc C1 Hochschule gibi sertifikalar nihai kayıt aşamasında belgelenmelidir.

Başvuru Süreci

Öncelikle, Almanya’daki üniversitelere başvuru için belirlenen tarihler büyük önem taşır. Her üniversitenin kendine özgü başvuru dönemleri olup, öğrencilerin bu tarihleri dikkatlice takip etmeleri gerekir. Yaz dönemi için  15.01, güz dönemi için 15.07 tarihleri genel  bir başvuru takvimidir, spesifik bölümlerde esneklik gösterebilir.

Almanca dil yeterliliği TestDaF veya Telc C1 Hochschule gibi sertifikalarla sağladıktan sonra üniversitelere başvurular belirlenen dönemler içerisinde yapılır.

Başvurular uni-assist e.V.  üzerinden veya üye olmayan üniversiteler için doğrudan kendi uluslararası ofislerinde yapılarak işlemler kayıt takviminde kadar takip edilir. 

Geleceğinizi Planlayın!

ULC ile Almanya eğitim ve kariyer yolculuğunuz sırasında elde edeceğiniz avantajlar:

Nasıl Danışmanlık Alabilirim?

Formu doldurun. Randevu oluşturalım. Hedef ve programları belirleyelim, süreci planlayalım. Vizenizi alın! Almanya’ya seyahat edin. Eğitiminize başlayın!

ULC Üniversite Danışmanlık Başvuru Süreci

Almanya’daki üniversitelerle ilgili danışmanlık hizmetleri, öğrencilere başvuru süreçlerinde rehberlik eder. Bu danışmanlık hizmetleri, öğrencilerin başvuru sürecini sorunsuz ve etkili bir şekilde yönetmelerine yardımcı olur, böylece öğrenciler prosedürlerle boğuşmadan yalnızca eğitimlerine odaklanabilirler.

1

Planlama

Danışman ekibimiz size özel belirlenecek bir süreç için gerekli planlamayı yapar; durumunuza ve hedefinize uygun programları birlikte belirleyip gerekli hazırlık sürecini birlikte planlarsınız.

2

Vize Süreci & Seyahat

Vize amacıyla gerekli prosedürler hazırlanır, ön onay gibi Almanya üniversitelerinden ve diğer kurum ve kuruluşlardan vize için gerekli belgeler edinilir, vize alındıktan sonra seyahat edilir.

3

Almanca Hazırlık

Almanya’nın en güzide merkezlerinde organize ettiğimiz Almanca dil okullarında hazırlık eğitimi almak üzere kurslara katılım sağlarsınız. TestDaF vb. dil sertifikasını edinmeyi hedeflersiniz.

4

Başvuru Süreci

Akademik seviye (Telc C1 Hochschule, TestDaF 16 vb.) sertifikalarla sağlanınca üniversite başvuru işlemleri tercihiniz ve profilinize uygun üniversite seçimiyle titiz bir şekildeyürütülür.

5

Üniversite Kayıt

Kabuller sağlanınca son aşamada ilgili takvimler dikkate alınarak, sigorta işleminin, öğrenim harçları ve evrakların organizasyonu ile kayıt işlemleri posedürlere uygun şekilde tamamlanır. 

İletişim

Lütfen Formu Doldurun!