Sınırları Aş, Geleceğini Keşfet

Amerika’da Üniversite Lisans

Anasayfa > Amerika’da Üniversite Eğitimi

New York City, New York, USA

Amerika'da Üniversite

Fırsatlar ülkesi Amerika sloganıyla cazibesini korumaya devam eden Amerika bilim ve teknolojiye yaptığı yatırımlarla dünya ekonomisine de yön vermekte. Nüfusu 327 milyon olan Amerika’da 800.000’den fazla yabancı öğrenci öğrenim görüyor. Amerika, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileri ve kültürleri barındırıyor. Bu da öğrencilere farklı bakış açıları kazandırır ve kültürel çeşitlilik konusunda farkındalıklarını artırıyor. 

Neden Amerika

Yurtdışında üniversite eğitimi almak üzere en çok tercih edilen destinasyon Amerika. 

Amerikan üniversiteleri genellikle esnek bir müfredat sunar. Öğrenciler, major ve minor alanlarını belirlerken geniş bir özgürlüğe sahiptirler ve ilgi duydukları farklı alanlarda dersler alabilirler.

Amerikan üniversiteleri, güçlü bir kariyer hizmetleri ağına ve endüstri bağlantılarına sahiptir. Öğrenciler, staj imkanları, iş bulma desteği ve kariyer fuarları gibi olanaklardan yararlanarak mezuniyet sonrası iş bulma şanslarını artırabilirler.

Üniversiteler, öğrencilere akademik başarılarının yanı sıra spor ve diğer ekstra müfredat dışı faaliyetlerle de kendilerini geliştirme imkanı tanır. Spor bursları ve öğrenci kulüpleri, öğrencilerin sosyal becerilerini ve liderlik yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Lise mezuniyeti ile sunacağı başarı ortalaması ile bazı üniversitelerin ön gördüğü SAT, ACT gibi sınavlar bulunmaktadır. Amerika’da ve başvuru yaptığı üniversitede okuma planını açıklayan niyet mektubu ve dil seviyesi üniversiteye kabulde önemli rol oynar. Bazı üniversiteler dil yeterliliğini kendisi ölçmek için test uygulasa da genel olarak geçerli kabul edilen TOEFL ile dil seviyesi belgeleniyor. Bu genel kriterleri baz alarak hedeflenen üniversitelerde her birinin spesifik başvuru şartlarına göre özel olarak hazırlanmak gerekir.

İsteğe Bağlı Pratik Eğitim programı‘ (OPT), Amerika Birleşik Devletleri'nde öğrencilerin, eğitim alanlarıyla ilgili olarak 12 aya kadar geçici olarak çalışmalarına izin veren bir programdır. F-1 vize öğrencileri ilk akademik yıllarını tamamladıktan sonra OPT almaya hak kazanırlar. OPT, eğitiminizi tamamlamadan önce veya sonra yapılabilir, ancak toplamda sadece 12 ay çalışmanıza izin verir.

Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) gibi belirli alanlarda derecelerini tamamlamış olan F-1 vizesine sahip uluslararası öğrenciler, OPT istihdam imkanını mezuniyet sonrası da devam ettirebilir ve 24 ay uzatabilirler.

Müfredata Dayalı Pratik Eğitim (CPT), F-1 vizesiyle Amerika’da bulunan uluslararası öğrencilerin, maaşları, ücretli veya ücretsiz stajları veya kooperatif (co-op) eğitimi yoluyla doğrudan anadallarıyla ilgili pratik deneyim kazanmalarını sağlayan bir programdır, ve mutlaka müfredatın parçası olmalıdır. CPT programı zorunlu değildir ve yalnızda mezun olmadan önce tamamlanabilir. Ek olarak, CPT yarı zamanlı (haftada 20 saat veya daha az) veya tam zamanlı (haftada 20 saat veya daha fazla) olabilir. Bununla birlikte, CPT'de 12 ay boyunca tam zamanlı çalışırsanız, OPT için uygunluk durumunuzu kaybedersiniz

OPT ve CPT arasındaki en büyük fark, bu programlar için uygun olduğunuz süre ve her programda izin verilen çalışma türüdür. OPT mezuniyetten önce veya sonra tamamlanabilirken, mezuniyetten önce CPT tamamlanmalıdır. CPT istihdamı, öğrencilerin ücretli veya ücretsiz staj, staj veya kooperatif (co-op) eğitim programında çalışmalarını sağlayan ana müfredatınızın bir parçasıdır. CPT, anadalınız tarafından istenmelidir ve eğer değilse, ders kredisi almalısınız. CPT'ye yalnızca belirli işverenler katılır. Alternatif olarak OPT, işverene özgü değildir ve staja veya kooperatife değil, genel olarak çalışmaya izin verir ve ders kredisi kazanmanıza gerek yoktur.

ULC Yurtdışı Eğitim
Amerika'da Eğitim

Danışmanlık Merkezi

İletişim :

Barbaros Bulvarı 10/3

info@ulc-turkey.com

0212-258 36 39

Bazı Üniversiteler

Amerika

Eğitim Programları Danışmanlık Hizmetlerimiz
Laptop mockup and simulated world on table

Dil Okulları

Amerika'nın en güzel kentlerinde akademik hazırlıktan yaz okullarına, İngilizce dil okullarına bizimle katılın.

USA flag in New York

Uzaktan Eğitim Kariyer

Master ve Doktora derecesinde uzaktan eğitim ile uluslar arası programları online okuyabilirsiniz.

The United States Supreme Court building - Washington, D.C., USA

Amerika'da Lisans

Üniversite lisans programlarına başvurularınızı Amerika genelindeki üniversitelere güvenle yürütebilirsiniz.

Boston, Massachusetts, USA During Autumn

Amerika'da Master

Master derecesindeki programlara hazırlık ve profesyonel takip sürecinde başvurunuzu bizimle yürütün.

Bilgi Formu

Ayrıntılı Bilgi

Amerika'da Eğitim

Amerika’da eğitim almak, uluslararası bir derece kazanmak ve dünya çapında bir ağ oluşturmak için ilk adımı atın. Yandaki formu doldurarak eğitim durumunuzu ve talebinizi bildirin. 

İngilizce Dil Okulu

Uzaktan Eğitim Pr.

Lisans Programları

Master Programları

Bizi Arayın !

0212-258 33 69