Bizi arayın: 0212 - 258 36 39

Florida International University

FIU - Florida, Greater Miami'de bir devlet araştırma üniversitesidir. FIU'nun Miami-Dade County'de ana kampüsü MMC ile University Park'ta iki büyük kampüsü bulunmaktadır. FIU, Carnegie Vakfı tarafından en yüksek araştırma faaliyetine sahip bir araştırma üniversitesi ve Florida Yasama Meclisi tarafından bir araştırma üniversitesi olarak sınıflandırılmıştır. FIU, mimarlık, işletme, mühendislik, hukuk ve tıp gibi birçok yüksek lisans programı sunmaktadır.

Ranking:

  • # 6 Lisans Uluslararası İşletme Programı (US News and World Report, 2019)
  • Turizm ve Otelcilik Dereceleri için En İyi 20 Üniversite (Derece Sorgusu, 2017)
  • FIU tarafından işletilen Kova Resifi Üssü, dünyadaki tek sualtı araştırma laboratuvarıdır.

Miami'nin lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini sunan ilk ve tek kamu araştırma üniversitesi olan FIU, akademik ve yerel topluma hizmetinde önde gelen dünyalardır.

Üst düzey bir araştırma kurumu olarak görevlendirilen FIU, araştırmayı üniversitenin misyonunda önemli bir bileşen olarak vurgulamaktadır. Herbert Wertheim Tıp Fakültesi ve Bilgi İşlem ve Bilgi Bilimleri Okulu Keşif Laboratuarı, üniversitenin araştırma girişimleri yoluyla yeni standartlar belirleme yeteneğini aktif olarak artıran birçok kolej, okul ve merkezden sadece ikisidir.

Yirmi yılı aşkın bir süredir, FIU, zamanımızın en büyük zorluklarından bazılarını çözerek kendisini Güney Florida'nın sunucu kurumlarından biri olarak konumlandırmıştır. Yerel ve küresel toplumun yaşamlarını zenginleştirmeye adadı. Yaklaşık 54.000 öğrenci grubuyla, ülkedeki en büyük 10 üniversite arasında ve 115.000'i Güney Florida'da yaşayan ve çalışan 200.000'den fazla mezunu toplu olarak mezun etmiştir.