Bizi arayın: 0212 - 258 36 39

Adelphi Üniversitesi

Adephi Üniversitesi Binası

Adelphi Üniversitesi - Garden City, New York'ta özel bir üniversitedir. Adelphi'nin ayrıca Manhattan, Hudson Valley ve Suffolk County'de merkezleri bulunmaktadır. Amerika‘nın Long Island banliyösündeki en eski yüksek öğrenim kurumudur. Halen 8.146 öğrencisi (lisans ve lisansüstü öğrencileri) bulunmaktadır. New York'tan sadece 40 dakika. JFK Uluslararası Havaalanı'na 20 dakika mesafededir.

1896 yılında kurulmuştur. 5391 lisans öğrencisi 2.755 yüksek lisans öğrencisi bulunmaktadır. Uluslar arası öğrenci popülasyonu lisans için % 4, master için %18 oranındadır. Best College 2020 yılı ranking değerlerine göre ulusal sıralamada #166 sırada yer almaktadır.

Küçük sınıflar ve bir birine bağlı bir kampüs topluluğuyla, profesörlerinizi ve diğer öğrencilerinizi tanıyacağınız ve bireysel odaklı bir eğitim alacağınız bir ortam sağlanıyor. İlgi alanlarınız ister spor, sanat olsun, ister toplum hizmeti ve araştırma olsun, benzer fikirli akranlardan oluşan bir topluluk bulacaksınız. Öğrenciler Adelphi deneyimlerini ‚dönüşümcü‘ olarak, öğrenci topluluğunu da ‚aile‘ olarak görürler, tam da üniversite yıllarınızın olması gerektiği gibi.