Buradasınız

Almanya'da Üniversite Eğitimi

Almanya'da Üniversite 

  Almanya'da üniversite başvurularınız ve takibiniz..
  Kaliteli akademik dil eğitimi programına kaydınız..
  Evrak prosedürleri, tercüme ve vize danışmanlığı..
  Konaklama organizasyonu ve yerinde hizmet..
  Üniversite yerleştirme işlemlerinizde Istanbul 
 ve Almanya merkezli profesyonel danışmanlık..
>>> Profesyonel danışmanlık için bizi arayın! <<<  
 ULC Yurtdışı Eğitim  >>  0212 258 36 39    

Geleceğinizin Kalitesi Eğitiminizin Kalitesinde Gizlidir..

Almanya'da üniversite eğitimi; geniş bölüm yelpazesi, bilimsel araştırmalarının kalitesi ve staj imkanları, öğrencilere eğitim sürecinde uluslar arası kariyer odaklı geniş fırsatlar, yepyeni perspektifler sunuyor.
   300 € dönemlik harç ücretiyle Almanya'da
üniversite okumak yurtdışı standartlarında çok ekonomik.. 

   670 € (ortalama) aylık bütçeyle rahat yaşam
(eğitim, konaklama vs. masrafları, her şey dahil)..

  1 yılda Almanca yeterliliği Almanya'nın en iyi
dil okullarında tamamlayarak üniversiteye ilk adım..

   3 yılda bachelor lisans derecesiyle daha kısa sürede mezuniyet (Türkiye'de 4 yıla denk)

Ve Almanya'da Üniversite Sonrası Kariyer Fırsatlarını Nitelikli  Pozisyonlarla Değerlendirme İmkanı 

Sürekli gelişen bilim ve teknolojide araştırma ile kariyer yapmayı teşvik eden üniversite eğitim sistemi dünyada saygınlığını korurken verdiği diplomaların uluslararası iş sektörlerinde daha çok tercih sebebi olmaktadır.

--- Ayrıca ---

  Almanya'da uluslar arası programlarla İngilizce eğitim veren üniversiteler 
2 yabancı dil avantajı ve uluslar arası kariyerde nitelikli yer edinme imkanı sağlar.

  Mezuniyet sonrası göçmen olarak ülkede süresiz kalmaimkanı elde edilir.. 

  Mühendislik dallarından mezun olunca dünya lideri markaların ana merkezlerinde iş ve kariyer imkanı yakalayabilirsiniz..

Yurtdışı Eğitim - Almanya'da Üniversite Okumanın Farkı!

Alman eğitim sisteminin dünyadaki saygınlığı ve çoğu branşta tercih edilirliği giderek daha da artıyor. Otomobil endüstrisi başta olmak üzere önde gelen Alman markalarından Mercedes, BMW, Audi, Volkswagen, Porsche, ayrıca Adidas, Siemens, SAP, Nivea gibi dünyanın en gelişmiş ürün ve markaları, kalitesini Alman eğitim disiplininden almıştır. Almanya'da uluslar arası tercih edilirliği en başta gelen üniversite bölümlerinden mühendislik, tıp ve psikoloji gibi dallarda Almanya, ülkede ve dünyada ulaştığı akademik ve bilimsel çalışmalarıyla uluslar arası standartları belirleyen ülkelerin başında yer almaktadır.

Almanya'da akademik eğitim (lisans ve master) ve bilimsel araştırmaların içiçe oluşu sayesinde bir çok üniversite bitiren mezunlar Almanya'da kalarak nitelikli iş fırsatlarinı en iyi şekilde değerlendirip ülkede kariyer yapabiliyorlar.

Neredeyse her alanda herkesten bir adım önde olmak için yurtdışında iyi bir eğitimin artık çok gerekli olduğu çağımızda siz de Almanya’yı tercih ederek avantajlı olun!

Almanya'da Bologna Süreci
Bachelor (Lisans) / Master (Yüksek Lisans) Eğitim Sistemi

Dil, kültür, sanat, spor, sosyal bilim dallarında;   
>> Bachelor of Arts (B.A.) - süre 3 yıl
>> Master of Arts (M.A.)   - süre 2 yıl

 

Matematik, tıp, zirai, gıda, tabiat bilim dallarında;
>> Bachelor of Science (B.Sc.) - süre 3 yıl
>> Master of Science (M.Sc.)  -  süre 2 yıl  

..akademik lisans ve master dereceleri verilir.
Bachelor lisans programı Türkiye denkliği 4 yıldır. 

Almanya'da üniversite eğitim sistemi, bu modeli uygulamakla dünyadan gelen öğrencilerin daha kolay uyum sağlaması açısından ve ülkenin birçok alandaki liderliği sayesinde kariyer hedeflerine en yüksek kalite ve en uygun maddi koşullarda cevap veren çok cazip bir yapıya girmiştir. Eğitim dili İngilizce olan programlarla da akademik program yelpazesini zenginleştirerek ülkeye her yıl daha fazla öğrenci çekmeye başlamıştır.

Almanya'da Üniversite Kabul Şartları

 
Önceki yıllarda üniversiteyi kazanmış yada 2014'te LYS'ye giren adaylar: 

"Almanya'da Üniversite Okuyabilir miyim?" diye kaygılanmayın!

Almanya Üniversite başvurusu için ANA KRİTER  YÖK'e bağlı 4 yıllık
bir üniversite lisans programını kazanmış olmaktır..

    Kazanılan üniversitenin devlet yada özel (vakıf) olması rol oynamaz

   Kazandığınız bölüme kayıt yapmadan Almanya'da okuyabilirsiniz

   Kayıt yapıp bir kaç dönem okuduysanız yatay geçiş yapabilirsiniz

   Mezun olduysanız Almanya'da istediğiniz dalda 2. Lisans okuyabilir veya Yüksek Lisans (Master) eğitimine sınavsız (örn. ALES vb. yok) katılabilirsiniz.

►►►  Almanya'da üniversite kabul kriterini ücretsiz indirin!    

 

Almanya'da Üniversite Başvurusu ve Kabul Süreci

Bir çok üniversite yurtdışından öğrenci kabul ederken başvuru trafiğini daha sistemli yürütmek için bir asistanlık birimi geliştirerek söz konusu birim tarafından başvuruları önce online kabul etmektedir.
      Yurt dışından üniversite başvuruları Almanya'da 2 şekilde yapılmaktadır:
  1. Uni-Assist üyesi üniversitelere olan başvurularda online, sonra tam teşekküllü evrakla ilgili üniversiteye hitaben bu kuruma başvuru yapılır.
  2. Uni-Assist üyesi olmayan üniversiteler için doğrudan ilgili üniversitenin yabancı öğrenci bürosuna yapılır; → international office / Akademisches Auslandsamt
Türkiye’den yapılan başvurular mezuniyet ve güncel öğrenim statüsüne göre üniversiteye doğrudan kabul veya Studienkolleg
şartı ile kabul edilir. 

 Studienkolleg 1 yıl süren üniversite hazırlık programıdır.

 • Türkiye'de 3 yıllık düz lise mezunlarından en az 1 yıl üniversitede okumamış olanlar ancak Studienkoleg sonrası Almanya'da nihai üniversite kaydını yaparlar.

• Studienkolleg için gerekli dil seviyesi ise B1'dir. Bazı Alman ünviersiteleri B2 ister. Bu seviye ortalama 480 ve 600 saat kurs ile alınır. Almanya'da kurs opsiyonları için bizi arayın!

Üniversite Başvurusu için Almanca Şartı

Dikkat: C1 düzeyinde dil yeterliliği TestDaF sınavıyla sağlanmadan üniversite kaydı Almanya'da hiç bir üniversitede söz konusu değildir, ancak başvuru aşamasında üniversiteden üniversiteye değişen seviyeler başvuruyu değerlendirmek için kabul edilir.

Almanca bilmeden üniversite başvurusu kabul edilmez diye genel geçerli bir kural YOKTUR. Almanya'da bazı üniversite kurumları henüz Almanca bilgisi yokken dahi başvurunuzu değerlendirip dil şartıyla ön kabul veriyor.

Almanya'da üniversite başvurum kabul edilmez yada vizem çıkmaz diye gereksiz yere kaygılanarak planlamanızı ertelemeyin!

ULC Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık'tan profesyonel çözüm ve destek alarak eğitim işlemlerinizi her zaman başlatabilirsiniz. Türkiye'de iyi eğitim veren Almanca dil okulları olsa da üniversite amacıyla Almanca öğrenim programına, optimum süre ve akademik hazırlık niteliğinde olması bakımından ALMANYA'da katılmak en doğru tercih ve planlama olmaktadır.  Hızlı, güvenli, planlı bir danışmanlık için bizi arayın! 0212-258 36 39 

Almanya'da Uygulamalı Üniversite - FH (Fachhochschule)

Almanya'da lisans eğitimi kapsamında akademik araştırma ve pratik uygulama ağırlıklı olmak üzere iki model mevcut olup her ikisi yüksek öğrenim statüsünde eğitim verir, mezuniyet ile 'Bachelor' derecesi verir. 

Almanya’da üniversite öğrencilerinin yaklaşık % 35′i uygulamalı yüksek okullara devam etmektedir. Uygulamalı yüksek okullar, Türkiye'de bilinen Meslek Yüksek Okulu'ndan farklı olarak lisans programı statüsünde değerlendirilir ve öğrenim süresi yine 3 yıldır. Akademik ve araştırma ağırlıklı modelde olan üniversite programına alternatif olan uygulamalı yüksek okullar meslek yüksekokulu değil, pratik içerikli üniversite programıdır.

Öğrencilerin yoğun şekilde uygulamalı eğitim alması ve öğrenimlerini pratik ağırlıklı olarak bitirmesine imkan tanıyan bu tür okullar da yoğun ilgi çekmektedir, mezunları sanayi sektörlerinde (örn. mühendisler) tercih nedeni sayılmaktadır. Ayrıca Fachhochschule’nin iyi yapılandırılmış ders programları, küçük gruplarla verdiği eğitim ve modern iş dünyası ihtiyaçlarına cevap verebilen branş seçenekleri de Almanya'da uygulamalı üniversitelerin tercih ediilmesinde önemli faktörlerdir.

Almanya'da inşaat mühendisliği, makine mühendisliği gibi uygulama gerektiren programlar en çok bu tip üniversite mezuniyetiyle piyasada tercih edilmekte, bununla birlikte bilgisayar mühendisliği gibi alanlar da Teknik Üniversiteler aynı şekilde tercih sebebi olmaktadır. 

Almanya’da Üniversite Harç Ücretleri ve Genel Yaşam Maliyetleri

Üniversite harçları yıllık 1.000 Euro olup, bu her sömestr başlarında olmak üzere Almanya genelinde standart 500,- € olarak ödenir. Hessen eyaleti gibi birkaç bölgede 500,- Euro'luk harç ücreti kaldırıldığından, buralarda yalnızca üniversitenin harç bedeli ödenir (225 - 375,-€ arası). Konaklama için yurt, aile yanı, daire şeklinde farklı seçenekler her zaman var. Ortalama fiyatlar 250 -450,- € aralığındadır. elma

lisans

Almanya'da Üniversite Eğitimi Alabilir miyim?

Yurt dışında eğitim artık lüks değil.. 
Kariyer hedefi olanlar için bir gerekliliktir...
yurtdışı eğitim

Geleceğinizin Kalitesi Eğitiminizin Kalitesinde Gizlidir 

Almanya'da üniversite eğitimi için size nasıl yardım edebiliriz?  symbol-telefon  0212 258 36 39

Almanya'daki Üniversiteler için Tıklayınız..